maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

.... Owocem ciszy jest modlitwa
Owocem modlitwy jest wiara
Owocem wiary jest miłość
Owocem miłości jest służba
Owocem służby jest pokój .... matka Teresa z Kalkulty
MENU

Lubiń 2016

Nasza doroczna sesja w Lubiniu odbyła się w dniach 1-3.07.2016. Jak w poprzednich latach bywało przybyliśmy z grupą łódzką aby przez 2 dni wspólnie z o.Benedyktynami modlić się, pracować, odpoczywać. Przyjechaliśmy około godz. 13.00. Sesja rozpoczęła się o 17.00 i prowadził ją o.Maksymilian Nawara OSB.

Zgodnie z planem obowiązującym już od kilku lat głównym naszym zajęciem było uczenie się jak być w wolności wobec Tego Który Jest.

Tradycyjnie już w ramach praktyki modlitewnej były medytacje siedzące, rano metanie, medytacja w ruchu i w pracy. Piękną i radosną praktyką jest uczestniczenie w liturgii godzin z o.Benedyktynami: jutrzni, nieszporach, komplecie.
Konferencja o. Maksymiliana dotykała tak trudnych spraw jak depresja, zniechęcenie, acedia, wierność obranej praktyce (regule).

Jak w poprzednich latach, również w tym roku o.Maksymilian znalazł czas na indywidualne rozmowy duchowe z osobami potrzebującymi takiej rozmowy.
Milcząc, pracując, a przede wszystkim modląc się spędziliśmy prawie 2 dni, żyjąc wg reguły św.Benedykta dzieląc się wspólnym doświadczeniem codzienności przeżywanej w rytmie reguły św.Benedykta.

Doświadczyliśmy pokoju, radości, wyprostowania dróg, Bożej Obecności i wielu innych łask. H. Zaskoczył nas obdarowując swoim tomikiem wierszy inspirowanym praktyką medytacji
W szczególności dziękujemy B. za bezpieczną drogę ;)

07-2016

Tak to się zaczęło

styczeń 2011 - Pierwsze spotkanie grupki i pierwsza modlitwa w ciszy było nas 3 osoby :)