maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

.... Owocem ciszy jest modlitwa
Owocem modlitwy jest wiara
Owocem wiary jest miłość
Owocem miłości jest służba
Owocem służby jest pokój .... matka Teresa z Kalkulty
MENU

Sesja - Lubiń ad 2015

W dniach 17-19.07.2015 uczestniczyliśmy w sesji w Lubiniu. Tradycyjnie już z grupą łódzką przyjechaliśmy aby uczestniczyć w życiu o.Benedyktynów. Sesja rozpoczęła się punktualnie o 17.00. Sesję prowadził o.Maksymilian Nawara OSB.

Zgodnie z planem obowiązującym już od kilku lat głównym naszym zajęciem było uczenie się jak być wobec Tego Który Jest.
Była zatem medytacje siedzące, łącznie kilkanaście w ciągu 2 dni, rano metanie, medytacja w ruchu i w pracy. Naturalnie też uczestniczyliśmy w modlitwach razem z o.Benedyktynami: jutrzni, nieszporach, komplecie.
O.Maksymilian powiedział konferencję o pamięci, rozpamiętywaniu, wspomnieniach i jak sobie radzić z ich destruktywnym oddziaływaniem w przypadku zranień (wg mnie wspaniała ...)

Zainteresowani skorzystali też z rozmowy duchowej z o.Maksymilianem.
W klimacie milczenia spędziliśmy prawie 2 dni, żyjąc wg reguły św.Benedykta dzieląc się milczeniem, praca, modlitwą, snem, radością ...

Doświadczyliśmy pokoju, radości, wyprostowania dróg, Bożej Obecności i wielu innych łask. Dziękujemy tez Bartkowi, który nas bezpiecznie dowiózł i przywiózł z Lubinia.

07-2015

3 Sesja Łowicka

sesja 313 czerwca miała miejsce nasza uroczysta sesja łowicka, trzecia z kolei. W sesji uczestniczyli prawie wszyscy członkowie naszej wspólnoty. Tradycyjnie już były: medytacja siedząca, metanie, medytacja w ruchu i medytacja pracą. Na krótka chwilę wpadł nasz opiekun ks.Adam. Uczestniczyliśmy we mszy św. w intencji naszej wspólnoty oraz naszych rodzin oraz nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusowego.

Czytaj dalej 06-2015

II sesja w Rawie Mazowieckiej

tabernakulum Rawa W dniach 27.02-01.03.2015r gościliśmy już po raz drugi u sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej. Druga wizyta miała znacznie inny charakter niż pierwsza. Mieliśmy juz jakąś orientację w harmonogramie dnia sióstr, zatem nieco lepiej gospodarowaliśmy czasem.

Czytaj dalej 03-2015

Tak to się zaczęło

styczeń 2011 - Pierwsze spotkanie grupki i pierwsza modlitwa w ciszy było nas 3 osoby :)