maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

„Jak naczynie przez kogoś sporządzone nie zna początku ani natury tego, kto je sporządził, tak człowiek nie zdoła zgłębić natury Boga i jego poczatku.”
Ewagriusz z Pontu
„Oczekiwanie nie jest czymś pustym. Oznacza skierowanie się ku czemuś. Jest to postawa dynamiczna, której nie charakteryzuje ani obojętność, ani zachłanność, ale miłość...”.
A. Pronzato
MENU

Ostatnio dodane

Takie jest życie

Twoje życie jest czystym darem i powinno opierać się na wdzięczności.
Jeśli coś Ci się nie podoba - zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje podejście. Nie narzekaj.

Więcej niż potrzeba

R.Rohr pisze "Boże, dałeś mi kolejny dzień życia całkowicie bezinteresownie: moje zdrowie, moje oczy, moje uszy, mój umysł, mój gust, moja rodzina, moja wolność, moja edukacja, czystą wodę, więcej niż potrzeba; dużo pożywienia, dach nad głową , ciepłe łóżko i kołdrę, przyjaciół, słońce, moje serce bije, a Twoja wieczna miłość i Twoje przewodnictwo - czymże bylibyśmy bez nich?
Do każdej z tych rzeczy, musimy powiedzieć: "I ​​to jest więcej niż potrzeba!"

Czytaj dalej 02-2013

Obecność Boga w życiu

Czy można przekazywać miłość, której się nie zna?
Czy można mówić o kimś, kogo się nie zna?
Czy można zapraszać w drogę, którą się nigdy nie szło?
Czy można zapraszać na ucztę, której smaku się nie zna?

Czytaj dalej 01-2013

Modlitwa ciszą - dlaczego potrzebna?

Przyczynek do modlitwy ciszą ....
Nouwen zapytał opata:
Jak mogę rozwijać rzeczywiście głębokie życie modlitewne, kiedy znowu tkwię w wirze swojej pracy? Mam skłonność do tego, by małe i wielkie zadania spełniać tak szybko, jak to tylko możliwe, i dopóki widzę wokół siebie sprawy niezałatwione

Czytaj dalej 09-2012

Życie polaga bardziej na stawianiu właściwych pytań niż (tylko) na udzielaniu prawidłowych odpowiedzi. Jezus zadał 183 pytania w 4 ewangeliach i udzielił tylko 3 bezpośrednie odpowiedzi na zadane Mu pytania ...
Miłość bowiem ucisza gniew, powściągliwość zaś uśmierza pożądania. Modlitwa natomiast oddziela umysł od wszelkich myśli i czyni go nagim przed Bogiem. Te trzy cnoty zawierają w sobie wszystkie inne. Bez nich zaś dusza nie może przebywać z Bogiem. (św. Maksym Wyznawca)