maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

.... Owocem ciszy jest modlitwa
Owocem modlitwy jest wiara
Owocem wiary jest miłość
Owocem miłości jest służba
Owocem służby jest pokój .... matka Teresa z Kalkulty
MENU
Strona główna » Wydarzyło się » Trochę się działo

Trochę się działo

Ostatnio trochę się działo, ale aby to zapisać czasu jakby mało ;)
Od sesji w Lubiniu minęło 9 miesięcy, pora zatem by coś niecoś ujrzało światło dzienne ....
Więc po kolei.
Była sesja w Porszewicach razem z grupą łódzką. Sesję prowadził Darek Hybel z ośrodka w Lubiniu. Więcej na ten temat w zakładce spotkania.

Nie udało się nam zorganizować uroczystej jesiennej sesji łowickiej.

Tradycyjnie natomiast, odbyła się listopadowa sesja w Łodzi prowadzona przez o.Maksymiliana Nawarę OSB z Lubinia. Była to jak zwykle sesja jednodniowa. Jej ogromną zaletą jest, że można poznać smak medytacji nie wyjeżdżając do Lubinia, co dla osób niezdecydowanych jest dużą zaletą. Tym razem spotkanie odbyło się pomieszczeniach parafii N.M.P. Matki Odkupiciela i Św. Jana Bożego w Łodzi, ul.Jutrzenki 7. Przy okazji o.Maksymilian poświęcił właśnie wyporządzoną salę medytacyjną, w której spotyka się grupa łódzka. Bardzo ciekawa była skrzynka pytań.

Pod koniec lutego 2016r, odbyła się kolejna sesja w Porszewicach, również prowadzona przez Darka Hybla. Związane to było z promocją książki "Słuchaj, medytacja jest ...". Promocja książki odbyła się w auli o.Jezuitów w Łodzi, przy ul.Sienkiewicza 60. Tym razem Darek mówił o jasności i ciemności w życiu i medytacji. Zamiast modlitwy pracą tym razem była modlitwa spacerem.

Trzeba też dodać, że w tym czasie nasza wspólnota "wzmocniła się" duchem benedyktyńskim. Mamy w swoim gronie oblata lubińskiego, nadal jeszcze jedna osoba jest kandydatem na oblata (nowicjat).

04-2016

Tak to się zaczęło

styczeń 2011 - Pierwsze spotkanie grupki i pierwsza modlitwa w ciszy było nas 3 osoby :)